Rzeczy, o których nikt nie powie matce Pani Młodej

Nie narzucaj swojej wizji wesela! Bardzo często matka Panny Młodej narzuca swoją wizję uroczystości a przecież to ślub jej córki a nie jej.

Panna młoda nie chce podwiązki, tradycyjnego tortu albo czegoś niebieskiego w swoim ubiorze? Może to dla ciebie dziwne i niezgodne z przyjętymi tradycjami. Zaczniesz się wtrącać, może to działać na twoją niekorzyść. Niewątpliwie córka przypomni Ci, że to jej wesele. Pozwól jej zorganizować JEJ  najpiękniejszy dzień po swojemu.

Trójka to już tłum!

Twoja córka to nie jedyna osoba, która ma coś do powiedzenia w planowaniu ślubu. Jej przyszły małżonek też ma dużo do powiedzenia. Może się zdarzyć, że będziecie mieli z zięciem odmienne zdanie a córka postawi na niego. Musisz się na to przygotować.

Zakup sukni ślubnej

Jako jedna z najbliższych osób pani młodej z pewnością będziesz uczestniczyć w zakupie sukni ślubnej. Co gdy dojdzie do sytuacji, gdzie zostały dwie suknie-jedna to twój faworyt a druga jest faworytem twojej córki? Oczywiście musisz zgodzić się z wyborem córki i wbrew swoim przekonaniom, utwierdzić córkę, że to najlepszy możliwy wybór.

Wybór sali, kwiatów czy innych elementów dekoracyjnych, to elementy, pry których możesz doradzać ale nie narzucać swojego zdania.

Traktuj przygotowania do ślubu jako przygodę, którą przeżywasz wspólnie z córką a nie jako trudne zadanie i stos rzeczy przez który musisz przebrnąć.