Pomysł na ubranie kościoła

W dniu ślubu, nawet najdrobniejszy szczegół musi być dopracowany. Wiele par skupia się na dekorowaniu domów i sali weselnej, zapominając o najważniejszym miejscu jakim jest kościół.

Wypowiadane słowa przysięgi małżeńskiej przed ołtarzem to najistotniejsza część całej uroczystości. Zarówno para młoda, jak i goście pamiętają ten moment do końca życia, warto więc zadbać, żeby dekoracja, podkreślała wyjątkowy nastrój i nadawała wyjątkowego charakteru.

Jak ustroić kościół?

Może się wydawać, że dużego wyboru nie ma. Parę bukietów kwiatów i to wszystko? Absolutnie nie!

Moda ślubna przedstawia coraz nowsze i piękniejsze rozwiązania. Zaczynając od drogi do ołtarza aż po samą dekorację ołtarza.

  1. Dywan

Większość kościołów posiada dywan prowadzący od wejścia, aż do ołtarza, jednak po długim czasie użytkowania nie powinien dziwić fakt, że nie wygląda on najlepiej. Warto więc zadbać o własny dywan. Hitem w ostatnim czasie jest biel, jednak czerwień jest klasyką, która stale gości na ślubach.

  • Lampiony

Lampiony, w których świecą się białe świeczki, nadają elegancji i blasku. Postawione mogą być przy ławkach oraz przy ołtarzu. Często zamiast lampionów, stawia się świece w przezroczystych, wysokich wazonach.

  • Materiał

Najczęściej biały materiał służy jako dekoracja klęcznika i krzeseł pary młodej. W małych kościołach pięknie wygląda jako łącznik między ławkami.

  • Kwiaty

Podstawą dekoracji kościoła są kwiaty. Zdobienie ołtarza przez piękne, pokaźne bukiety, malutkie bukieciki zawieszone na ławkach, bukiety na stojakach przy wejściu to najczęściej spotykane dekoracje kwiatowe. Płatki zdobiące drogę do ołtarza, czy wiszące na drzwiach kościoła  to nowoczesne a za razem świetnie prezentujące się rozwiązanie.